Panele dekoracyjne 3D – doskonałe do nowoczesnych wnętrz i nie tylko

 

Panele dekoracyjne 3D – W poszukiwaniu ciekawych pomysłów na wykończenie ścian warto też wziąć pod uwagę panele dekoracyjne. Obecnie w sprzedaży znajdziemy wiele unikatowych paneli, które niczym nie przypominają tych sprzedawanych w sklepach przed laty. Na co warto się zdecydować?
 
Uzyskanie unikatowych efektów na ścianach wcale nie musi być trudne i czasochłonne. Do wyboru mamy bowiem rozmaite panele dekoracyjne 3D, które można zakupić w wielu ciekawych wzorach. Nie trzeba męczyć się, aby uzyskać spektakularny rezultat – wystarczy tylko odpowiednio przygotować nawierzchnię, a następnie nakleić na nich panele.


Panele ścienne 3D produkowane są z różnego rodzaju materiałów, na przykład z gipsu, poliuretanu, MDF, gąbki, żywicy. Materiały te pozwalają na uzyskanie przestrzennego efektu, na przykład może on przypominać fale, kostki, cegiełki, pasy, kwiaty, aby wspomnieć tylko o niektórych z nich. Firmy, które oferują takie panele, mogą zachwycić wielością modeli, dlatego też można dopasować je indywidualnie w zależności od tego, jakiego efektu oczekujemy.


Najczęściej panele mają dość spore rozmiary wynoszące około 50-60 centymetrów na 100 centymetrów. Tak duże wymiary powodują, że z panelami można też łatwo wykończyć większe przestrzenie. Ich grubość wynosi od 0,5 do 1,5 centymetra w zależności od wzoru. Panele tego rodzaju najlepiej prezentują się na poszczególnych ścianach i ich elementach, natomiast resztę ścian można wykończyć zwykłymi farbami w dopasowanym kolorze.

Nakładanie paneli dekoracyjnych 3D jest bardzo proste i może zrobić to każda firma remontowa czy budowlana. Również można montować je samodzielnie, postępując zgodnie z zaleceniami producenta. Na początku należy odpowiednio przygotować ściany – usunąć z nich zabrudzenia, wygładzić. Następnie panele dekoracyjne 3D klei się do ścian z wykorzystaniem kleju montażowego, natomiast połączenia pomiędzy panelami wykańcza się z użyciem gładzi szpachlowej oraz papieru ściernego.


Na koniec panele można również pomalować – wcześniej należy je zagruntować. Najlepiej malować je z użyciem urządzenia do natryskowego nakładania farb, ponieważ wtedy uzyskać można łatwo równomierny rezultat.

GALERIA FOTO: